+90 (212) 252 61 71 | turssa@turssa.org

EN | TR

MultiPurpose

Yönetim Kurulu

YORGO SARİS

BAŞKAN


Turssa Yönetim Kurulu Başkanı 1957 İstanbul doğumludur. Orta öğretimini Zoğrafyon özel Rum Erkek Lisesi'nde tamamlamıştır. Atlas Uluslar arası Kumanyacılık Şirketler Grubu'nun kurucusudur. 1979 yılından bu yana Türkiye'de gemi tedarikçiliği hizmetleri ile uğraşmaktadır. Yorgo Saris, evli ve 2 çocuk babasıdır. Saris iyi derecede lngilizce ve Yunanca bilmektedir. TURSSA'nın kurucu yönetim kurulu üyeliğini aktif şekilde sürdüren Saris, 2011 yılı ile birlikte başkanlık görevine devam etmektedir.

ZİHNİ MEMİŞOĞLU

BAŞKAN YARDIMCISI


3 Ocak 1966 tarihinde Rize’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini orada tamamladıktan sonra İstanbul’a geldi. Çok genç yaşlarda iş hayatına atıldı. 1992 yılında ilk GİMAŞ şirketini kurdu. 26 yıldır gemi tedariği sektöründeki çalışmalarına devam ediyor. Türkiye’deki diğer meslektaşlarıyla bir araya gelerek 2003 yılında TURSSA’nın kurulmasına ön ayak oldu. 2013 yılında yurt dışındaki ilk şirketini Yunanistan’da kurduktan sonra kumanyacılık sektöründeki faaliyetlerini uluslararası arenada daha da genişletme kararı alarak 2016 yılında Hollanda’da yeni bir şirket kurdu. Gönülden bağlı bulunduğu hizmet sektöründeki çalışmalarını halen yurtiçi ve yurtdışı platformlarda büyük bir zevkle sürdürmektedir. Arzu hanımla evli olup Gizem (25), Halim(22) ve Alya (8) adlarında üç çocuğu bulunuyor.

OSMAN BİLGİN

GENEL SEKRETER


1973 Çorum (Mecitözü) doğumludur. Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi, Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümünden mezun olarak yükseköğretimini tamamlamıştır. 2000 ve 2016 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmış olduğu firmasındaki hisselerini 2016 yılında ortaklarına devrederek, 24 yıllık sektör tecrübesi ile Türkiye’de yeni bir vizyon olan “Gemi Tedarik Acenteliği” Hizmeti vermek üzere, tamamı denizci kadrosundan oluşan bir ekip ile “Mare Tedarik, Lojistik, Denizcilik ve Dış Ticaret A.Ş.” yi kurmuştur. Halihazırda; Amerika’da faaliyet gösteren “Mare Trading LLC” şirketinin de kurucu ortağı ve Global olarak faaliyet gösteren ‘SevenSeas’ grubunun da Türkiye temsilciliğini sürdürmektedir. Denizciliğe gönül vermiş olan Bilgin, Gemi Tedarikçileri Derneği’nde (TURSSA) Yönetim Kurulu Üyesi (Genel Sekreter), Türkiye Denizcilik Federasyonu’nda (TURDEF) Yönetim Kurulu Üyesi, birçok yerli ve yabancı sivil toplum örgütünde Yönetici ve Üye olarak çalışmalarına devam etmektedir. Sosyal yaşamında; D.E.Ü. Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (DEFMED), DenizTemiz Derneği (TURMEPA) Üyesi ve Beşiktaş Jimnastik Kulubü (BJK) Kongre Üyesi olan Bilgin, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Lisansli pist/ralli yarısçısıdır ve pist şampiyonalarında çeşitli kupa/derecelere sahiptir. Evli, bir kız ve bir erkek çocuğu babası olan Bilgin, iyi derecede ingilizce bilmektedir.

HAKAN DOĞAN KAYALI

SAYMAN


1976 İstanbul doğumludur. Orta öğretimini Doğuş Lisesi'nde tamamlamıştır. Yüksek öğrenimini, Doğu Akdeniz Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde tamamlamıştır. 2001 yılında Türkiye'ye dönerek aile şirketindeki görevine başlamıştır. Gümrüksüz eşya satışı, gemi acenteliği ve deniz taşımacılığı hizmetleri veren farklı şirketlerde ortaklıkları bulunmakla birlikte, FALCON genel müdürlüğü görevini de sürdüren Kayalı, evli ve 1 çocuk babasıdır. TURSSA da yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

ZÜBEYİR ADEM ŞİMŞEK

ÜYE


1973 Yılında Batman Beşiri doğumludur. Orta ve Lise eğitimini Aliağa’da tamamlamıştır. İş hayatına 1989 yılında Kumanyacılık sektöründe Şimşekler Grup bünyesinde başlamıştır. Daha sonra yabancı dil ve yüksek öğrenimini yapmak üzere 1995 – 1997 yıllarında İngiltere’de SES International Ship Management Sale and Purchase İşletmeciliği eğitimini tamamladıktan sonra 1998 yılında Şimşekler Grup Şirketinde aktif göreve başlamıştır. Gemi Tedarikçileri Derneği Kurucu Üyesi aynı zamanda 2009 – 2017 Türkiye Gemi Geri Dönüşüm Sanayiciler Derneği Başkanlığı yapmıştır. 2007 Dünya Gemi Söküm Sanayiciler Derneği (ISRA) Kurucu Üyesi ve 2011 – 2018 yılları arası bu derneğin Dünya Başkanlığı görevini halen yürütmektedir. Evli 3 çocuk babası , ileri düzeyde İngilizce bilir.

ELÇİN UYKUN ALPMAN

YÖNETİM KURULU ASİSTANI


1979 Sarıkamış doğumludur. Orta ve Lise öğrenimini Ankara Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nde, Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Leh dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek Lisans yapmıştır. 2014 yılından beri TURSSA Yönetim Kurulu Asistanlığı görevini yürüten Alpman evli ve bir çocuk annesidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Go to top of page