+90 (212) 252 61 71 | turssa@turssa.org

EN | TR

MultiPurpose

Yönetim Kurulu

YORGO SARİS

BAŞKAN


Turssa Yönetim Kurulu Başkanı 1957 İstanbul doğumludur. Orta öğretimini Zoğrafyon özel Rum Erkek Lisesi'nde tamamlamıştır. Atlas Uluslar arası Kumanyacılık Şirketler Grubu'nun kurucusudur. 1979 yılından bu yana Türkiye'de gemi tedarikçiliği hizmetleri ile uğraşmaktadır. Yorgo Saris, evli ve 2 çocuk babasıdır. Saris iyi derecede lngilizce ve Yunanca bilmektedir. TURSSA'nın kurucu yönetim kurulu üyeliğini aktif şekilde sürdüren Saris, 2011 yılı ile birlikte başkanlık görevine devam etmektedir.

ZİHNİ MEMİŞOĞLU

BAŞKAN YARDIMCISI


3 Ocak 1966 tarihinde Rize’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini orada tamamladıktan sonra İstanbul’a geldi. Çok genç yaşlarda iş hayatına atıldı. 1992 yılında ilk GİMAŞ şirketini kurdu. 26 yıldır gemi tedariği sektöründeki çalışmalarına devam ediyor. Türkiye’deki diğer meslektaşlarıyla bir araya gelerek 2003 yılında TURSSA’nın kurulmasına ön ayak oldu. 2013 yılında yurt dışındaki ilk şirketini Yunanistan’da kurduktan sonra kumanyacılık sektöründeki faaliyetlerini uluslararası arenada daha da genişletme kararı alarak 2016 yılında Hollanda’da yeni bir şirket kurdu. Gönülden bağlı bulunduğu hizmet sektöründeki çalışmalarını halen yurtiçi ve yurtdışı platformlarda büyük bir zevkle sürdürmektedir. Arzu hanımla evli olup Gizem (25), Halim(22) ve Alya (8) adlarında üç çocuğu bulunuyor.

OSMAN BİLGİN

GENEL SEKRETER


1973 Çorum (Mecitözü) doğumludur. Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi, Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümünden mezun olarak yükseköğretimini tamamlamıştır. 2000 ve 2016 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmış olduğu firmasındaki hisselerini 2016 yılında ortaklarına devrederek, 24 yıllık sektör tecrübesi ile Türkiye’de yeni bir vizyon olan “Gemi Tedarik Acenteliği” Hizmeti vermek üzere, tamamı denizci kadrosundan oluşan bir ekip ile “Mare Tedarik, Lojistik, Denizcilik ve Dış Ticaret A.Ş.” yi kurmuştur. Halihazırda; Amerika’da faaliyet gösteren “Mare Trading LLC” şirketinin de kurucu ortağı ve Global olarak faaliyet gösteren ‘SevenSeas’ grubunun da Türkiye temsilciliğini sürdürmektedir. Denizciliğe gönül vermiş olan Bilgin, Gemi Tedarikçileri Derneği’nde (TURSSA) Yönetim Kurulu Üyesi (Genel Sekreter), Türkiye Denizcilik Federasyonu’nda (TURDEF) Yönetim Kurulu Üyesi, birçok yerli ve yabancı sivil toplum örgütünde Yönetici ve Üye olarak çalışmalarına devam etmektedir. Sosyal yaşamında; D.E.Ü. Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (DEFMED), DenizTemiz Derneği (TURMEPA) Üyesi ve Beşiktaş Jimnastik Kulubü (BJK) Kongre Üyesi olan Bilgin, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Lisansli pist/ralli yarısçısıdır ve pist şampiyonalarında çeşitli kupa/derecelere sahiptir. Evli, bir kız ve bir erkek çocuğu babası olan Bilgin, iyi derecede ingilizce bilmektedir.

HAKAN DOĞAN KAYALI

SAYMAN


1976 İstanbul doğumludur. Orta öğretimini Doğuş Lisesi'nde tamamlamıştır. Yüksek öğrenimini, Doğu Akdeniz Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde tamamlamıştır. 2001 yılında Türkiye'ye dönerek aile şirketindeki görevine başlamıştır. Gümrüksüz eşya satışı, gemi acenteliği ve deniz taşımacılığı hizmetleri veren farklı şirketlerde ortaklıkları bulunmakla birlikte, FALCON genel müdürlüğü görevini de sürdüren Kayalı, evli ve 1 çocuk babasıdır. TURSSA da yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

KAPTAN EROL CEYLAN

ÜYE


1962 İstanbul doğumludur. 1979 yılında Kabataş Erkek Lisesini, 1984 yılında İTÜ Denizcilik Fakültesini bitirmiştir. Uzak Yol Gemi Kaptanıdır. Gemi hayatından sonra denizcilik firmalarında Operasyon Müdürü olarak görev yapmış bilahare kendi firmaları Tuna Denizcilik Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti bünyesinde gemi işletmeciliği ve brokerlik , Tuna Gemi İkmal San. Tic. Ltd. Şti bünyesinde harita, yayın ve safety malzeme tedariği konusunda faaliyetlerine devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

NEŞE LİNDA BAYRAM

YÖNETİM KURULU ASİSTANI


1991 ABD doğumludur. Lise öğrenimini Bursa Cumhuriyet Lisesi’nde, Lisans eğitimini ise Kırgızistan-Bişkek’te “Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi”nde Çin Dili ve edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. 2020 yılı Mart ayından bu yana TURSSA Yönetim Kurulu Asistanlığı görevini yürütmektedir. Kendisi evli olup, iyi derece İngilizce’nin yanı sıra Kırgızca, Rusça ve Çince bilmektedir.

Go to top of page